#GroeiZelfOp 9+ - De Zaak A

Filosofisch feest voor kinderen (en volwassenen) over opgroeien

Meer Eten in FC Meer Jeugd Meer Meivakantie Meer Met Lievelingseten

Achter de school, op het braakliggende stuk tot aan de grote weg, is de bouw van een groot parkeerterrein gepland. Weg speelplek en weg avontuur, voor de kinderen op school en uit de buurt. Amira en haar vader zijn boos. Samen maakten ze een filmpje dat viral ging. #groeizelfop werd een hit, maar nu voelt de wethouder zich bedreigd en zijn er best veel ouders boos. Nogal kinderachtig natuurlijk. Maar de directeur vond het tijd voor ‘een volwassen gesprek’. Van harte welkom.

#groeizelfop is een interactief spektakel voor en over kinderen en volwassenen, opvoeden en opgroeien. En over grote vragen waar niemand écht antwoord op heeft, toch? Want: wanneer ben je volwassen (en is dat eigenlijk wel zo’n goed idee?). Komt wijsheid met de jaren? Wat leer je af als je ouder wordt? En mag je je kind domme dingen laten denken?

In de pers:

“De kracht van de voorstelling zit hem in de mate waarin de acteurs erin slagen de kinderen in het publiek te activeren. Dat doen ze geweldig. Nergens wordt de voorstelling verstoord, maar de kinderen zijn op de juiste momenten, geheel in lijn met het thema van de voorstelling, luidruchtig aanwezig.”Theaterkrant
“Ik raad deze voorstelling aan, omdat ik het belangrijk vind dat kinderen mee mogen beslissen.”Podiumkids 


Over de makers
de zAAk A = filosofie in feestvorm! Kinderen en volwassenen worden met humor meegenomen in de wereld van de filosofie. Klassieke filosofische vragen en thema’s worden op toegankelijke wijze vertaald in een ontregelende theaterervaring. Echt en nep lopen op verrassende wijze door elkaar en de kijker wordt uitgedaagd om het denken aan te zetten. De bAAs was bijvoorbeeld één van die voorstellingen van de zAAk A, die je in Walhalla gezien kunt hebben.

Credits
Concept, tekst en artistieke leiding: Annelies Appelhof | Spel: Annelies Appelhof e.a. | Regie: Anouke de Groot | Dramaturgie: Gary Blufpand | Decor: Scott Robin Jun | Kostuums: Hanne Pierrot | Filosofisch meedenken: Caroline van Twillert en Mirjam Poolster (De Denkschool) | Coproductie: Theaterstraat | Verkoop: Bureau Berbee // Met dank aan: Fonds Podiumkunsten


Eet je mee met Het Lievelingseten van Ayden (11) en Vayenne (9)?
Voorafgaand aan de voorstelling maken zij hun lievelingseten Pad Thai. Eten jullie ook mee? Met ook nog wat lekkers toe!18:00 aanvang diner in het Foyer Café | 19:30 aanvang voorstelling
Voorstelling + lievelingseten = € 22,50 / € 25 | Voorstelling alleen = € 10 / € 12,50. Een kaartje voor het eten koop je direct met je kaartje voor de voorstelling.

Lees hier meer over Ayden en Vayenne

Wanneer?


vrijdag 1 mei 2026 / 19:30

Kantine Walhalla

Dit vind je misschien ook leuk:

 

Versnaperingen! Suikerzoete melodieën met fiks gezouten teksten afgewisseld met hilarische tussendoortjes en frisse fratsen, laten…

Alle trossen gingen los bij de try-out van ‘Aan boord bij Marja’ in Walhalla en…

Alle trossen gingen los bij de try-out van ‘Aan boord bij Marja’ in Walhalla en…

De Boer komt voorlezen! En voorlezen kan ze als de beste, wat ze is Voorleeskampioen!…

Wil je op de hoogte blijven van het programma of nieuwtjes van Walhalla?

Meld je nu aan voor de nieuwsbrief